If you are not redirected automatically, follow the link to example Zafer Bayramı kutlamalarına sınırlama

Zafer Bayramı kutlamalarına sınırlama

30 Ağustos Zafer Bayramı hakkındaki Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Genelgeye göre bayramda şenlik, konser ve kutlama yapılmayacak.

Zafer Bayramı kutlamalarına sınırlama
Bu içerik 334 kez okundu.
Önce Cumhurbaşkanının 30 Ağustos Zafer Bayramının her zamankinden coşkulu kutlanması için talimat verdiği duyuruldu. 3 gün sonra ise Başbakanlığın Resmi Gazetede törenlerin iptaline ilişkin genelgesi yayımlandı. Gerekçe şehit haberleri gösterilmesine rağmen, asıl nedenin kutlamaların AKP’ye dönük tepkiler olduğu öne sürüldü.
 
Ulusal bayramların kutlanıp kutlanmayacağı da her yıl tartışma konusu olurken, 30 Ağustos Zafer Bayramı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun farklı açıklamaları dikkat çekti. Devlet kutlama yapılmamasını kararlaştırmasına rağmen bir çok kitle örgütü 30 Ağustos’u coşkulu bir biçimde kutlama kararı aldı. Ankara’da Güvenpark’ta saat 17.00’de “Hepimiz Mehmetçiğiz” sloganıyla kutlamalar yapılacak.
 
Ulusal bayramların kutlanmasının hükümete dönük tepkiler olacağı dikkate alan hükümet Güneydoğu’da yaşanan olayları gerekçe gösterip kutlama yapılmamasını istedi. Bazı yetkililer, güvenlik endişesinin de kutlamaların iptalinde öne çıktığını, istihbarat raporlarının hükümetin imdadına yetiştiğini belirttiler.

Saygı ÖZTÜRK - Sözcü
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı