If you are not redirected automatically, follow the link to example İşte hükümetin memurlara yeni zam teklifi

İşte hükümetin memurlara yeni zam teklifi

Hükümetle memurlar arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri sürdürülüyor. Hükümet, kamu görevlilerine 2016 yılı için yüzde 5+4, 2017 yılı için yüzde 3+3 zam önerisinde bulundu.

İşte hükümetin memurlara yeni zam teklifi
Bu içerik 202 kez okundu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Reşat Moralı Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıda, Kamu İşveren Heyeti'ne Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kamu Görevlileri Sendikaları Heyetine Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın başkanlık yaptı.
 
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve KESK Genel Başkanı Lami Özgen ile yetkili sendikaların temsilcileri ve ilgili bürokratlar da toplantıya katıldı. 
 
Kamu İşveren Heyeti, kamu görevlilerine Cuma günü, 2016 yılı için yüzde 4+4, 2017 yılı için ise yüzde 3+3 olarak yaptığı zam önerisini revize etti. Buna göre memura 2016 yılı için yüzde 5+4, 2017 yılı için ise yüzde 3+3’lük zam teklifi getirildi.
 
-YETERLİ BULUNMADI-
 
Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın hükümetin zam teklifi sonrası yaptığı açıklamada "Kamu İşveren Heyeti, masaya yeni bir teklifle gelmiştir. Kasa açılmıştır. Masanın da önü açılmıştır. 2016 için 5+4 2017 için 3+3 olarak ifade edilmiş olması güzel ama yeterli değil. 2017 için o rakamları müzakere etmeyeceğiz. Müzakereye değer bulmuyoruz. 2016 için olumlu bir yaklaşımdır; ancak teklif yeterli değil kabul edemeyiz. Masanın yeniden müzakereye açılması için ise olumlu tabi. Masaya sadece ama sadece zam getirmedik. Bu teklifi yenilemenizi bekliyoruz. Bugün yeni teklif söz konusu olmayacak. Teklifin yenilenmesi lazım" dedi. 
 
ANKA
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı