If you are not redirected automatically, follow the link to example Memur Sen masaya oturmadan hayal kırıklığı yarattı

Memur Sen masaya oturmadan hayal kırıklığı yarattı

İki yıl önce hükümetle yaptığı sözleşme ile memurun tepkisini toplayan Memur Sen, kamu çalışanlarının maaşları için 2016 yılının ilk 6 ayında yüzde 8, ikinci 6 ayında yüzde 8 olmak üzere toplam yüzde 16 zam istemesi Cuma namazı izni ile yetinecek gibi bir izlenim bırakması masaya oturmadan hayal kırıklığı yarattı

Memur Sen masaya oturmadan hayal kırıklığı yarattı
Bu içerik 68 kez okundu.

Memur Sen, 2016 için yüzde 8+8 zam istiyor. Hükümet ise pazarlığa yüzde 3+3'lük zam önerisiyle başlayacak. Fakat toplu görüşmelerde masadaki tek pazarlık konusu ‘maaş zammı ve ek ücretler’ olmayacak.

Memur Sen, kamu çalışanlarının maaşları için 2016 yılının ilk 6 ayında yüzde 8, ikinci 6 ayında yüzde 8 olmak üzere toplam yüzde 16 zam istiyor. Kamu İşveren Heyeti ise pazarlığa 3+3 teklifiyle oturacak. 1 Ocak'tan geçerli olmak üzere, taban aylığına 150 TL zam isteniyor. 2015 yılı ekonomik büyüme oranının yüzde 50'si kadar refah payı talep ediliyor.

Bunun yanında halen 207.71 TL olan doğum yardımı ödeneğinin 830.80 TL'ye çıkarılması isteniyor. Diğer taraftan şu an ölüm yardımı kapsamında memur için 1.592 TL, eş ve çocuk ölümü durumunda 796 TL ödeniyor. Bunun, eş ve çocuk için 1.592, memurun kendisi için 3 bin 184 TL'ye yükseltilmesi talep ediliyor. Cuma günleri, namazı içine alacak şekilde iki saat, çalışmaya ara verme izni talep edilecek.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı