If you are not redirected automatically, follow the link to example Windows 10 bugün çıktı

Windows 10 bugün çıktı

Aylardır merakla beklenen Windows 10 bugün Microsoft tarafından kademeli olarak sunulmaya başlandı.

Windows 10 bugün çıktı
Bu içerik 95 kez okundu.

Bugün Microsoft için tarihi bir gün çünkü Windows için çok önemli bir kilometre taşı olan Windows 10, uzun bir geliştirme sürecinin ardından kullanıma sunuluyor. Microsoft, Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına rezerve ettikleri ücretsiz Windows 10 güncellemesini kademeli olarak sunmaya başlamış bulunuyor.

Güncellemeler bilgisayarlara gelmeye başladı

Windows Update üzerinden sunulan güncellemenin ülkelerin saat dilimlerinin 29 Temmuz'u göstermesiyle birlikte dağıtılmaya başlandığı, Microsoft'un önde gelen CDN'lerde (content delivery network) 40Tbps gibi devasa bir bant genişliği ayırdığı söyleniyor. İddiaya göre firma, birkaç saat öncesi itibariyle 10 Tbps kapasitesini aşmış durumdaydı. Dünya çapındaki ağları meşgul ettiği bilinen Apple etkinliklerinde bu kapasitenin en fazla 8Tbps'ye ulaştığı biliniyor. Dolayısıyla Windows 10'un dağıtımı, ağ kullanımını 5'e katlayabilir.

Neler yeni?

Windows 7 ve Windows 8'in en iyi özelliklerini bir araya getiren Windows 10'da yeni bir başlat menüsü, sanal masaüstü desteği, farklı cihazlara uyum sağlayabilme (Continuum), Cortana dijital asistan, evrensel uygulamalar (yeni adıyla Windows uygulamaları) ve yeni web tarayıcısı Microsoft Edge var. Bunlar elbette sadece en önemli yenilikler; Windows 10'da daha birçok geliştirme de bulunuyor.

Başka Windows çıkmayacak

Windows 10'un belki de en önemli özelliği, Microsoft'un sürüm numarasıyla öne çıkan son işletim sistemi olması. Firma, işletim sistemini bundan sonra güncellemeler yoluyla geliştirip, ona yeni işlevler ekleyeceğini söylüyor. Hatta işlevsel geliştirmeler sunan bu güncellemelerden birinin önümüzdeki sonbahar aylarında gelmesi bekleniyor.

Telefon sürümü daha sonra gelecek

Windows 10'un telefonlara yönelik sürümü ise bugün değil, daha sonra, muhtemelen ilerleyen aylarda kullanıma hazır olacak.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı