If you are not redirected automatically, follow the link to example MEB Ehliyet sınavı soru ve cevapları ( 27 Haziran )

MEB Ehliyet sınavı soru ve cevapları ( 27 Haziran )

27 Haziran 2015 tarihli ehliyet sınavı sonrası sürücü adayların merakla beklediği sınav sonuçları ve sınav soru ve cevaplarını haberimizden takip edebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca düzenlenen Ehliyet sınavları son olarak 27 Haziran 2015 tarihinde yapıldı.

MEB Ehliyet sınavı soru ve cevapları ( 27 Haziran )
Bu içerik 66 kez okundu.
MEB 27 HAZİRAN EHLİYET SINAV SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN
 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen 27 Haziran 2015 tarihli ehliyet sınavı yapıldı. Binlerce sürücü adayı belirlenen okullarda test sınava tabi tutuldu. Motorlu taşıtlar sınavı (MTSAS) olarak da bilinen ehliyet sınavı 27 Haziran 2015 tarihinde saat 11:00‘da başlayıp 12:00‘de sona erdi.  Trafikte araç sürüşü için vatandaşların ehliyet almaları gerekiyor. Türkiye’de farklı araç sınıflarına yönelik olarak ehliyet kursları bulunuyor. Farklı dönemlerden oluşan ehliyet eğitimleri ile birlikte artık vatandaşların çok daha doğru bir trafik eğitimi ve araç sürüş deneyimine ulaşabilmeleri sağlanabiliyor. Adayların başarılı olabilmeleri için 70 puan ve üzeri puan alması gereken ehliyet sınavına ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği sınavda ilk yardım dersi, trafik ve çevre dersi ve araç tekniği dersi üzerinden farklı oranlarda sorular bulunuyor.

MEB, henüz sınav sonuçlarını açıklamadı ancak soru ve cevapları yayınladı. Adaylar MEB'in yayınladığı soru kitapçığına bakarak puanlarını tahmin etmeye çalışıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavından alınacak sonuç ile ehliyet alabilme hakkına sahip olabileceğinden ehliyet adayları için büyük bir heyecan oluşuyor. 2015 yılı içerisinde Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı e-Kılavuzu'na göre, bir yıl içerisinde 9 defa gerçekleştirilen ehliyet sınavı sayısı 6'ya indirilmişti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı