If you are not redirected automatically, follow the link to example 2015 Lise taban puanları ve lise kontejanları

2015 Lise taban puanları ve lise kontejanları

2015 TEOG sınavına giren öğrencilerin bazıları 29 Haziran Pazartesi günü yayınlanan sonuçlarla sevinirken bazı öğrenciler de hayal kırıklığına uğradı. Lise adayları için tercih döneminin başlamasıyla milyonlarca öğrenci ve aileleri Lise taban puanlarını ve Lise kontejanlarını merak ediyor. 2015 Lise taban puanları için doğru yerdesiniz. Tüm detaylar haberimizde.

2015 Lise taban puanları ve lise kontejanları
Bu içerik 84 kez okundu.
                             LİSE TABAN VE KONTENJAN BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
 
 
MEB'in düzenlediği TEOG sınavının ardından öğrenciler Lise Taban puanlarını ve Lise Kontejanlarını merak etmeye başladı. Milyonlarca öğrenci ve aile Lise taban puanları ve öğrencinin TEOG sınavından aldığı puana göre tercihte bulunacak.
 
Lise tercihleri TEOG yerleştirmeye esas puanlar ile yapılacak. Kısaca YEP adı verilen bu puan bilindiği üzere 29 Haziran'da açıklamıştı. Yine okul tercihleri yaparken, puanlardan daha çok yüzdelik dilimleri göz önüne alarak tercih yapacaksınız. TEOG yerleştirme sonuçları 14 Ağustos 2015 tarihinde açıklanacak ve yine aynı gün dolmayan yerler yani boş kontenjanlar da ilan edilecek. Haliyle bu boş kalan kontenjanlara da başvuru alınacak.
 
Öğrenciler Lise tercihlerini 6 ile 16 Temmuz arasında yapacaklar. Tercih öncesinde özellikle okulunuzun danışman öğretmenleri ve branş öğretmenlerinizden yardım almanız önemli olacaktır.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı