If you are not redirected automatically, follow the link to example Öğretmenler 29-30 Haziran'da ek ders ücreti alacak mı?

Öğretmenler 29-30 Haziran'da ek ders ücreti alacak mı?

İlköğretim Kurumlarında görev yapan tüm öğretmenler derslerin kesildiği tarihten 1 Temmuz’a kadar ve 1 Eylülden derslerin başladığı tarihe kadar olan sürede Mesleki Çalışmalar yapmaktadırlar.

Öğretmenler 29-30 Haziran'da ek ders ücreti alacak mı?
Bu içerik 55 kez okundu.

Öğretmenlerin maaş karşılığı girecekleri ders saatleri ile ek ders saatlerini düzenleyen Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın, ‘Ek Ders Görevi’ alt başlığında 15 saat ek ders ücreti ödeneceği belirtilmektedir.

"… (3) Öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde iki haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir

2014-2015 Öğretim yılında dersler 12 Haziran 2015 Cuma günü kesilmiş olup, bu tarihten 01 Temmuz 2015 tarihine kadar olan süre Mesleki Çalışma süresidir. Mesleki çalışmalar mevzuatta belirtildiği gibi 15-19 Haziran 2015 tarihleri arasında 1.haftası, 22-26 Haziran 2015 tarihleri arasında da 2. haftası tamamlanmış olacaktır. Bu süre içerisinde her hafta için 15 saat ek ders alacak olan öğretmenler 2 hafta sonunda toplam 30 saat ücret alacaklardır.

Ancak mevzuatta belirtilen ‘… iki haftayı geçmemek üzere’ ibaresi gereği yine fiilen görev yapılacak olan 29-30 Haziran 2008 Pazartesi- Salı günleri ise öğretmenler ücret alamayacaklardır.

Yani, öğretmenler 29-30 Haziranda da mesleki çalışmalara katılarak fiilen görev başında olmalarına rağmen, bu günler için ek ders ödemesi yapılmayacaktır.

Benzer durum 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı sonunda mesleki çalışmalar döneminde de yaşanmış ve  2 haftadan bir gün fazla mesleki çalışma durumu oluşmuştu. Bakanlık bu durumda 30 Haziran Pazartesi günü öğretmenleri “görevli izinli” saymıştı.  

Umarız 29-30 Haziran'da öğretmenlerin “görevli izinli” sayılmaları için bakanlık bu yıl da bir adım atar

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme sonuçları açıklandı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı
Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Yazısı ve Konuların Günlere Dağılımı